Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

20 maja 2017 r., podnóże Gór Świętokrzyskich, wspaniała, słoneczna pogoda, niezwykle malownicza „Dolina Miłosierdzia” na kałkowskich Eremach. W takiej scenerii odbył się III – finalny etap Projektu Campus Misericordiae z realizacją programu Archipelag Skarbów.


Na Piknik w Kałkowie przyjechało 130 uczestników – wychowanków wraz z wychowawcami i opiekunami z Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych i Socjoterapii z terenu Diecezji Radomskiej. Głównymi elementami spotkania były cztery moduły warsztatowe. Ich celem było ukazanie potrzeby rozwoju wszystkich sfer tworzących człowieka, wychowanie do wartości, profilaktyka przeciwuzależnieniowa rozumiana w bardzo szerokim kontekście. Warsztaty pomogły  zrozumieć, jak opanować silne, piękne, ale i niebezpieczne „tygrysy” drzemiące w człowieku, odnaleźć bezcenny „skarb” i zostać prawdziwą „gwiazdą”. Dziękujemy młodzieży za otwartość, życzliwe przyjęcie prelegentów i piękne, aktywne zaangażowanie.
Po warsztatach przyszedł czas na posilenie przy grillu, a następnie prezentację prac konkursowych na profilaktycznym Festiwalu Talentów. Gratulujemy wspaniałych prac plastycznych, inscenizacji teatralnych i pięknie wykonanych utworów muzycznych wywołujących wzruszenie u słuchaczy.