• Nasza misja

   Jesteśmy placówką o charakterze resocjalizacyjnym, przeznaczoną dla dziewcząt niedostosowanych społecznie.

  Więcej...

 • Wsparcie

  Dziękujemy wszystkim sponsorom oraz instytucjom i osobom wspierającym naszą działalność, które okazując wielkie serce pomagają rozwijać się naszej placówce. Więcej...

  http://osrodek.erdwa.vxm.pl/index.php/wspieraja-nas
 • Media o Nas

  Tu znajdziesz wszystkie informację związane z nami i opublikowane przez media.

  Więcej...

  http://osrodek.erdwa.vxm.pl/index.php/pisza-o-nas

23

Sty
Jeżeli tworzysz z serca…na pewno zarazisz tym innych

DSC 0620

Konkurs na bombkę Bożonarodzeniową organizowany przez MOW w Mrowinach, kilkanaście placówek, kilkadziesiąt prac, wśród nich prace Naszych dziewczyn pod kierunkiem opiekunek koła plastyczno-florystycznego p. M. Jamka i p. M. Małek.

21

Sty
Dzień Babci i Dziadka

DSC 0480

Nasze wychowanki nigdy nie zapominają o tak ważnych świętach. 21.01.2018 r., jak co roku, odwiedziły seniorów z Domu Pomocy Społecznej w Wierzbicy, aby złożyć im najserdeczniejsze życzenia – by cieszyli się zdrowiem i pogodą ducha przez wiele, wiele lat życia. Na tę okoliczność dziewczęta przygotowały również drobne upominki dla pensjonariuszy – w ramach koła krawieckiego uszyły etui na okulary i wykonały kwiaty z bibuły, a koło plastyczno- florystyczne przygotowało kartę z życzeniami. Cieszymy się, że pomimo mrozu udało nam się zadbać o ciepłą atmosferę i wywołać uśmiech na twarzach naszych seniorów.

14

Sty
Zabawa choinkowa

20180114 170747

Karnawał to czas wspaniałej i radosnej zabawy. Zarówno duzi jak i mali czekają okazji, aby się bawić. Świetną ku temu okazją jest niewątpliwie zabawa choinkowa. W dniu 14.01.2018 r. wychowanki naszej placówki uczestniczyły w zabawie choinkowej, która odbyła się w świetlicy środowiskowej "Betania" przy parafii św. Stanisława w Wierzbicy.

09

Sty
„Muzyczne Anioły” z wyróżnieniem.

20180109 101041

Dnia 9 stycznia wychowanki Patrycja Wijas i Patrycja Sura wzięły udział w II Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „ Muzyczne Anioły”.

19

Gru
Jubileusz 5 - lecia MOW

Nawet najmniejsze sukcesy trzeba odnotowywać. Nawet najmniejsze sukcesy trzeba celebrować, a co w sytuacji kiedy sukces jest wielki? Wtedy potrzebne jest prawdziwe święto. Dlatego 19 grudnia 2017 roku w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wierzbicy, miało miejsce uroczyste podsumowanie pięciu lat działalności placówki. Jubileusz był połączony z jasełkami i wieczerzą wigilijną, gdzie przy suto zastawionym stole zasiedli dostojni goście m. in. z Radomia, Puław i Wierzbicy.

17

Gru
Mikołajkowe szaleństwo

5 o

Dzięki firmie EVENTBALL  w dniu 12.12. 2017 r. wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego miały okazję rozegrać niecodzienne mecze bumper ball. Składamy serdeczne podziękowania panu Michałowi Nowakowi, który bezinteresownie udostępnił nam kule sferyczne oraz dyrekcji PSP im. Stefana Żeromskiego w Wierzbicy za możliwość skorzystania z hali sportowej.

17

Gru
Angielski nie musi być nudny

IMG 20171206 125800

Oto jak uczennice pracują na lekcjach języka angielskiego.
W ramach innowacji: „Angielski nie musi być nudny- quizy, turnieje wiedzy i gry towarzyski na lekcjach języka angielskiego” uczennice wzbogacają zasób słownictwa aktywnego, uczą się komunikacji werbalnej w języku angielskim, poznają kulturę krajów anglojęzycznych poprzez tworzenie i udział w quizach, konkursach, turniejach wiedzy i grach towarzyskich.

14

Gru
Oto Ameryka

IMG 20171206 123112

W ramach innowacji pedagogicznej z języka angielskiego  pt.: „Angielski nie musi być nudny- quizy, turnieje wiedzy i gry towarzyski na lekcjach języka angielskiego”,  realizowanej przez p. Izabelę Wójcik, wychowanki wzięły udział w szkolnym konkursie pod hasłem „ Oto Ameryka”, który został  rozstrzygnięty w dniu 14.12.2017 r. Uczennice wykonując makietę oraz plakaty, wykazały się pomusłowością, kreatywnością oraz znajomością realiów i kultury Stanów Zjednoczonych. Komisja konkursowa przyznała dwa pierwsze miejsca oraz jedno drugie.

12

Gru
Zajęcia w kole krawieckim

Resized 20171202 154548

Udział w zajęciach koła krawieckiego daje wychowankom wiele radości i stwarza możliwość zaprezentowania swoich umiejętności na forum ośrodka, co pozytywnie wpływa na podniesienie poziomu samooceny i zaspokojenie potrzeby osiągnięć i sukcesu.

11

Gru
Teatr w Ośrodku

IMG 20171211 101951

Dnia 11 grudnia stołówka Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wierzbicy zamieniła się teatr. Z okazji Mikołajek wychowanki Ośrodka przygotowały najmłodszym dzieciom  z pobliskiego i zaprzyjaźnionego z naszą placówką przedszkola muzyczno – teatralną niespodziankę. Niespodzianką tą było przedstawienie ,,Rzepka” Juliana Tuwima, przygotowane pod kierunkiem p. A Stanik oraz p. A. Prus-Chwastek. 154964