Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Dnia 9 listopada 2017 r. w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wierzbicy odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


Akademia przede wszystkim miała  przypomnieć  ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Prezentacja z narracją wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty rozbiorów i najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników w walkę o wolność. Pieśni patriotyczne, pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.
Na koniec wychowanki zaśpiewały  współczesne utwory muzyczne, które są poświęcone walce o wolność i niepodległość Państwa Polskiego. Dzień ten dla wszystkich był lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.