• Nasza misja

   Jesteśmy placówką o charakterze resocjalizacyjnym, przeznaczoną dla dziewcząt niedostosowanych społecznie.

  Więcej...

 • Wsparcie

  Dziękujemy wszystkim sponsorom oraz instytucjom i osobom wspierającym naszą działalność, które okazując wielkie serce pomagają rozwijać się naszej placówce. Więcej...

  http://osrodek.erdwa.vxm.pl/index.php/wspieraja-nas
 • Media o Nas

  Tu znajdziesz wszystkie informację związane z nami i opublikowane przez media.

  Więcej...

  http://osrodek.erdwa.vxm.pl/index.php/pisza-o-nas

Projekty i kampanie

Kampania "Mam haka na raka"

 

 

Wychowanki MOW w Wierzbicy postanowiły wziąć udział w Ogólnopolskiej Kampanii „MAM HAKA NA RAKA”. Ideą tego projektu jest oswojenie zarówno młodzieży, jak i osób dorosłych z chorobami nowotworowymi oraz zaangażowanie młodych ludzi do kształtowania postaw prozdrowotnych.

Międzynarodowa koalicja Lymphoma Coalition przeprowadziła badania , z których wynika , że aż 75% ankietowanych NIE WIE, ŻE CHŁONIAK TO RAK! Ponad 55% nigdy nie słyszało o chorobie przed jej zdiagnozowaniem, a przecież to właśnie z powodu chłoniaka cierpi na świecie ponad milion ludzi. W każdym roku rozpoznawane jest 360 tysięcy nowych zachorowań (dziennie 1000) . Niektóre chłoniaki nieleczone mogą doprowadzić do śmierci w ciągu sześciu miesięcy. Dlatego też naszym celem jest rozpowszechnienie wiedzy o owej chorobie . Zamierzamy prowadzić działania edukacyjne w społeczności i będziemy starać się namówić jak największą ilość ludzi, aby poddając się badaniom profilaktycznym w kierunku wykrycia nowotworu, ocalili sobie życie. Dzięki takim działaniom możemy obniżyć statystyki zachorowań na raka, a przede wszystkim być może pomóc komuś, kto nawet nie ma świadomości o istnieniu choroby. Namawiamy więc wszystkich bez względu na wiek do zbadania się! Za nami pierwsza prelekcja! Mamy nadzieję, że następne niebawem.

 

Więcej o kampanii na: www.mamhakanaraka.pl

SPRAWOZDANIE177074