• Nasza misja

   Jesteśmy placówką o charakterze resocjalizacyjnym, przeznaczoną dla dziewcząt niedostosowanych społecznie.

  Więcej...

 • Wsparcie

  Dziękujemy wszystkim sponsorom oraz instytucjom i osobom wspierającym naszą działalność, które okazując wielkie serce pomagają rozwijać się naszej placówce. Więcej...

  http://osrodek.erdwa.vxm.pl/index.php/wspieraja-nas
 • Media o Nas

  Tu znajdziesz wszystkie informację związane z nami i opublikowane przez media.

  Więcej...

  http://osrodek.erdwa.vxm.pl/index.php/pisza-o-nas

20

Cze
Szansa w Wierzbicy

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wierzbicy jest niewielką placówką z kilkuletnim stażem, jednak pod kierownictwem Dyrekcji oraz  z pomocą pracowników, działa w środowisku lokalnym bardzo prężnie. Dzięki zaangażowaniu wychowanek w akcje charytatywne, udział w olimpiadach, turniejach, sztukach teatralnych, współpracę z przedszkolem, szkołą podstawową, świetlicą środowiskową, czy domem pomocy społecznej o MOW w Wierzbicy mówi się, że jest on szansą dla młodych ludzi na normalne życie, na które nie miały szansy w domu rodzinnym.

12

Sty
Wo2 - Miłość jest w nas

"Miłosc jest w Was. Wystarczy ja jedynie odnalezc, otworzyc sie na nia". To najistotniejsze przesłanie musicalu nawiazujacego do narodzin Dzieciatka Jezus, wystawionego w "arkowej" Swietlicy przy ul. Chrobrego, doskonale wpisuje sie w idee wolontariatu, który jest jednym z filarów działalnosci Stowarzyszenia Centrum Młodziezy "ARKA" w Radomiu. Spektakl - musical "Trzy Oceany. Wiara! Nadzieja! Miłosc!" miał prapremiere 1 2.1 2.201 4 r. Autorem słów i muzyki jest Robert Murdza.

CZYTAJ

04

Lis
Wo2 - Śpiewanie to wolność

Rozmowa z Krystyną Stępień - wokalistką, wolontariuszką, poczatkujacą kompozytorką i autorką tekstów.

CZYTAJ

04

Lis
Wo2 - Cudowne Ogrody

Na scenie „ Muszla” w Kowali odbył sie I Przeglad Twórczosci Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „ Cudowne Ogrody” organizowany przez Gminny Osrodek Pomocy Społecznej w Kowali. W przegladzie wzieło udział 13 placówek z regionu radomskiego, przedstawiali oni swoje zdolnosci artystyczne i wokalne. Wolontariuszki z Modziezowego Osrodka Wychwawczego w Wierzbicy, jak zawsze rzetelnie i sprawnie, wykonywały swoja prace obsługujac przybyłych gosci, zabawiajac najmłodszych, same równiez oddały sie cudownemu klimatowi, który towarzyszył wszystkim przybyłym przez cały dzien.

CZYTAJ

10

Kwi
Dziewczęta z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wierzbicy na kilka dni stały się mamami lalek.

Pocieszały przytulały i przewijały lalki, które przez kilka dni przebywały pod ich opieką. Podopieczne Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wierzbicy biorą udział w projekcie "Gdy zostanę MAMĄ będę kochać nad życie”.

Relacja echodnia.pl

12

Lut
Audycja w RDC

Dziewczęta z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wierzbicy, postanowiły wraz z wychowawcami i nauczycielami wziąć się za bary z chorobami nowotworowymi i niewiedzą społeczeństwa na ten temat i zorganizować prelekcje, happeningi i spotkania w ramach akcji “Mam haka na raka”.

rdc.pl

02

Lut
To był udany Bal Wolontariusza. Bawiło się ponad 400 osób

Ponad 400 wolontariuszy skupionych w klubach wolontariatu radomskich i podradomskich szkół bawiło się w sobotę na dorocznym Balu Wolontariusza w Publicznym Gimnazjum numer 5 przy ulicy Warszawskiej 12 w Radomiu.

Relacja echodnia.pl 

19

Lis
Finał konkursu "Mój powiat w obiektywie"

Ponad 133 prace 50 autorów zgłoszono do konkursu fotograficznego „Mój powiat w obiektywie”, skierowanego do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w powiecie radomskim.

Artykuł z portalu "Co za dzień"

06

Gru
Resocjalizacja przez teatr

Scena ma im pomóc przełamywć bariery wstydu, budować poczucie własnej wartości. W Waszaiwe wystepują właśnie młodzi ludzie z placówek wychowawczych z całej Polski. To pomysł instruktorów z Teatru Ognisko i Fundacja Po Drugie. Oto jak teatr może wpłynąć na życie.

Relacja dziennikarska "Panoramy" w telewizyjnej "Dwójce"177074