Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

  • MOW Wierzbica

Szanowni Państwo

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wierzbicy to placówka o charakterze resocjalizacyjnym, w której przebywać może 48 dziewcząt w wieku od 13 do 18 r.ż. skierowanych na podstawie postanowienia Sądu Rodzinnego i Nieletnich.
Nasz ośrodek powstał w 2012r. i cieszy się już bogatą bazą doświadczeń, działań, czy małych – wielkich sukcesów zarówno resocjalizacyjnych, jak i tych wypracowanych przez nasze wychowanki i pracowników.
Przebywające u nas dziewczęta kształcą się na poziomie Szkoły Podstawowej, a także Branżowej Szkoły I-ego Stopnia o profilu fryzjer i krawiec. Oferujemy również szereg dodatkowych działań wspierających ich wszechstronny rozwój, m.in. programy edukacyjno -profilaktyczno - wychowawcze, zajęcia wychowawcze i resocjalizacyjne, spotkania, warsztaty, imprezy okolicznościowe, zajęcia kół zainteresowań, działania w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu i wiele, wiele innych.
Mamy nadzieję, iż wspólnie pokonamy przeszkody, które dziewczęta napotkały na swojej drodze i w atmosferze zaufania, empatii i wrażliwości pomożemy im otworzyć się na szeroko rozumiane funkcjonowanie w życiu społecznym i zawodowym.
Młodzieżowy ośrodek wychowawczy jest placówką o szczególnym charakterze, winniśmy więc wspólnie zadbać o wzmocnienie naszych oddziaływań wychowawczych.
Wychowanka otrzymując skierowanie ma wyznaczony ostateczny termin przyjazdu do Ośrodka. Zachęcamy Państwa do osobistego dowiezienia córki. Przyjazd wraz z dzieckiem jest okazją na poznanie naszej placówki, rozmowę z pracownikami (dyrektorem, wychowawcami, specjalistami).
Oprócz Państwa skierowanie otrzymuje również sąd rodzinny, który wystawia zawsze nakaz doprowadzenia wychowanki przez policję. Muszą się więc Państwo liczyć, że po kilku dniach od chwili otrzymania skierowania może po córkę przyjechać funkcjonariusz policji i zabierze ją do ośrodka. W takiej sytuacji będzie za późno na samodzielne dowiezienie dziecka. Oczywiście wzmaga to stres, wzbudza silne negatywne i niepotrzebne dla dziecka emocje. Przed dowiezieniem córki zawsze prosimy/zachęcamy do kontaktu z naszą placówką, odpowiemy na wszystkie pytania.
Proszę/Prosimy Państwa o stały kontakt z córką/podopieczną, jak również zachęcam do kontaktu z wychowawcami/nauczycielami/specjalistami. Mając na uwadze dobro każdej wychowanki, licząc na pozytywną i stałą współpracę z Państwem, na utrzymanie stałej więzi emocjonalnej córki z rodzicami/rodzeństwem/opiekunami prawnymi i pokonywanie często trudności wynikających z adaptacji/pobytu w ośrodku, prezentujemy poniższe informacje, które mamy nadzieję, że usprawnią naszą współpracę.

1. Wychowanka może otrzymywać od rodziców/opiekunów prawnych korespondencję oraz paczki.

2. Pieniądze dla wychowanki można przesyłać przekazem pocztowym.

3. W paczkach zabrania się wysyłania łatwo psujących się artykułów spożywczych, środków psychoaktywnych (min. napojów alkoholowych, papierosów, narkotyków, leków) oraz pieniędzy. Za pieniądze lub rzeczy wartościowe przesłane w liście, lub paczce Ośrodek nie ponosi odpowiedzialności.

4. Leki od rodziców/opiekunów prawnych mogą być przekazane wyłącznie wychowawcy na wyraźne zlecenie lekarza z informacją dawkowania danego leku.

5. Rodzic /opiekun prawny (który dysponuje środkami finansowymi, na utrzymanie swojej podopiecznej) jest zobowiązany do zaopatrywania jej w następujące artykuły: odzież i obuwie stosownie do pory roku, środki higieny osobistej (raz w miesiącu – mydło, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, szampon, proszek do prania, płyn do płukania tkanin, podpaski itp.), zeszyty i przybory szkolne, w razie potrzeby – leki.

6. „Wyprawka” dla córki – czyli rzeczy, które wychowanka powinna zabrać do ośrodka:
A. Ubrania: koszula/bluzka wizytowa (biała) i spódnica lub sukienka– strój galowy, bluzki/T -shirt na co dzień, spodnie długie/legginsy, spodenki krótkie, bluza lub sweter, kurtka przeciwdeszczowa, bielizna (majtki, biustonosze, skarpety itp.), pidżama, klapki pod prysznic, obuwie odpowiednie do pory roku, obuwie do części internatowej (klapki, kapcie), strój sportowy na zajęcia wychowania fizycznego – obuwie, spodenki lub spodnie dresowe, koszulka, odzież zimowa – dostarczona w odpowiednim czasie – kurtka zimowa, czapka, buty, szalik.
B. Artykuły higieny osobistej: szczoteczka do zębów, pasta do zębów, mydło/żel pod prysznic, szampon do włosów, dezodorant w sztyfcie lub kulce (typu spray przechowywany będzie w depozycie wychowanki), pianki, żele do golenia, szczotka/grzebień, podpaski, środki higieniczne
C. W depozycie wychowanki – wydawanym na prośbę wychowanki: jeden telefon komórkowy, ładowarka, portfel, pieniądze, dokumenty
D. Pozostałe: piórnik z przyborami piśmienniczymi, zeszyty szkolne, właściwe podręczniki, plecak szkolny/torba szkolna

7. Wychowanki nie mogą posiadać na terenie placówki telefonów komórkowych, oddawane są one w chwili przybycia do osobistego jej depozytu. Korzystanie z telefonu określa stosowny regulamin.

8. Wychowanka nie przywozi do ośrodka rzeczy wartościowych (np. droga biżuteria, kosmetyki, ubrania). Ośrodek nie ponosi za nie odpowiedzialności.

9. Zasady dotyczące odwiedzin wychowanki określa odrębny regulamin (zamieszczony na naszej stronie internetowej).

10. Zasady udzielania przepustek i urlopowań zawarte są w odrębnym regulaminie ( dostępny jest na naszej stronie internetowej)

11. Rodzice/opiekunowie prawni wychowanki zobowiązani są do pokrywania kosztów szkód i strat wyrządzonych przez nią na terenie Ośrodka.

12. Ośrodek nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy osobiste pozostawione w placówce przez wychowankę w przypadku ucieczki, niepowrotu z urlopowania, nieusprawiedliwionej nieobecności.

13. Za pobyt wychowanki w ośrodku rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do opłacania kosztów produktów przeznaczonych na posiłki tzw. „wsad do kotła”, wysokość odpłatności za jeden dzień pobytu wychowanki wynosi 11,00 zł.
Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszej placówki zarówno w jej rzeczywistym wymiarze, jak i tym wirtualnym.
Pozdrawiamy serdecznie Dyrekcja i Pracownicy MOW w Wierzbicy.

ZAPROSZENIE NA WARSZTATY ONLINE- WALKA Z DEPRESJĄ U DZIECI I MŁODZIEŻY

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY:

Druki do pobrania: